Kā izvēlēties blenderi?

Pateicoties neizmērojami plašajai izvēlei, ikvienas sadzīves tehnikas iegāde ir teju kļuvusi par raķešu zinātni. Meklējat labu blenderi un esat apjucis? Iepazīstieties ar septiņiem galvenajiem jautājumiem, kas jums palīdzēs izlauzties caur parametru labirintu un atrast tieši jums vislabāk piemēroto modeli.

  1. Izmērs ir būtisks.

Blenderi ir pieejami dažādos izmēros. Vispārīgi runājot – jo jaudīgāka ierīce, jo lielāki tās izmēri. Tādēļ ir svarīgi, lai blenderis virtuvē atrastu savu vietu. Padomājiet par to, kur novietosiet blenderi. Vai tam ar visiem tā papildpiederumiem būs jāietilpst virtuves skapītī vai novietosiet to uz virtuves darba virsmas? Ja blenderi plānojat izmantot ļoti bieži, būtu prātīgi izvēlēties modeli, kas nav katru reizi jāmeklē skapī. Ražotāji par to jau sen ir padomājuši un piedāvā pavisam pievilcīgus modeļus, kas virtuvi izrotās tikpat labi kā stilīgs tosteris vai espresso automāts.

  1. Biezeņa meistars vai jaudīgs ledus smalcinātājs?

Jūsu smūtija zīdainums un tā pagatavošanas ātrums ir atkarīgs no blendera motora jaudas. Miniblenderu jauda svārstās 300 vatu robežās, taču cietāku izejvielu (ledus, saldētu ogu, dārzeņu) apstrādei motora jaudai būtu jābūt vismaz 500 – 800 vatiem. Blenderu pasaules “Ferrari” motoru jaudu bez pārspīlēšanas var izmērīt zirgspēkos un šāda ierīce spēj tikt galā ar jebkādu organisko vielu smalcināšanu. Dodiet priekšroku modeļiem ar trokšņa slāpēšanas korpusiem, ja agri no rīta nevēlaties pārbiedēt savus guļošos bērnus vai mājdzīvniekus.

  1. Šis apnicīgais mazgājamais trauks…

Pagatavot ēdienus un dzērienus ar blenderi ir vienkārši, bet vai to pašu var teikt par tā tīrīšanu? Visvieglāk netīro detaļu mazgāšanu ir atstāt trauku mazgājamās mašīnas ziņā. Ja plānojat izmantot šo iespēju, pārliecinieties, vai visas blendera daļas ir mazgājamas trauku mazgājamā mašīnā. Neaizmirstiet arī korpusu: korpusu ar pogām ir grūtāk tīrīt, nekā korpusu ar skārienjutīgu ekrānu. Vēl viena lieta, kam pievērst uzmanību! Trauka iekšpusē var būt izvirzītas rievas. Tās ir ar mērķi novērst smalcināmā satura bezmērķīgu rotēšanu. Diemžēl rievas mazgāšanu padara neērtu. Visvieglāk ir mazgāt trauku ar gludiem sāniem un plakanu pamatu. Turklāt dažiem modeļiem ir īpaša tīrīšanas programma – ielejiet ūdeni un trauku mazgāšanas līdzekli, samaisiet, izskalojiet un darīts.

  1. Ātrs un vēl ātrāks.

Lai veiktu sarežģītākas darbības par kokteiļu uzjaukšanu, blenderim vajadzētu būt trīs līdz pieciem ātrumiem: putukrējuma u.c. šķidru sastāvdaļu blenderēšanas ātrums ir 1. – 2., zupu sastāvdaļu sagatavošanai biezenī 3. – 5. Modernākajiem blenderiem ir vairāk nekā pieci apstrādes ātrumi (dažos pat līdz 100). Inovatīvākos modeļos ieprogrammētās izvēles sniedz iespēju atrast piemērotāko ātrumu smūtija, zupas, kūku mīklas u.tml ēdienu pagatavošanai. Piemēram, ar pogu variet iestātīt izvēli “zupa“ un vienlaikus mierīgi veikt citus uzdevumus, kamēr ierīce gatavo un paziņo par pusdienu pagatavošanu. Būtu labi, ja blenderim būtu pulsējošais režīms. Pulsējot asmeņi kustas ar nelielām pauzēm, kas palīdz pagatavot mērces, kuros konsistence saglabāta pat ar gabaliņiem (piem. guacamole, salsa) un citus ēdienus.

  1. Ass kā “Fruit Ninja”.

Attiecībā uz blenderiem, svarīgākā daļa ir to asmens. Un tam ir jābūt izturīgam. Vēlams, lai tas būtu izgatavots no izturīga nerūsējošā tērauda. Aso nažu vietā blendera pamatā var būt arī lāpstiņa, kas savu darbu neveic griežot, bet smalcinot ar spēku. Šāda lāpstiņa nekļūst neasa un nav bīstama arī trauka mazgāšanas procesā.

  1. Ērta plastmasa vai zaigojošs stikls.

Plastmasas trauki ir viegli un ērti, taču ilgākā laika periodā tie var tikt saskrāpēti un nodilt. Saskrāpēts trauks izskatās nepievilcīgi un var sākt izteiktāk absorbēt smakas. Ja nolemjat lietot plastmasas trauku, izvēlaties izturīgu trauku, kas ir trieciendrošs un nesatur BPA. Stikla trauki svara ziņā, protams, ir smagāki, taču tie nenodilst kā plastmasas trauki. Trauki no nerūsējošā tērauda ir izturīgi, taču nav caurspīdīgi. Līdz ar to ir grūtāk sekot līdzi biezeņa pagatavošanai. Skaista dizaina traukā blenderējamā masa nekur neaizķeras, sastāvdaļas no sieniņām atslīd atpakaļ uz asmeni. Blenderis ar šādu trauku spēj darboties patstāvīgi, jums nevajadzēs atstumt sastāvdaļas atpakaļ uz asmeni izmantojot karoti vai fizisku spēku.

  1. Bet ja kaut kas atgadās?

Jūsu ģimenes un mājas drošības interesēs, motoram vajadzētu būt aizsardzībai pret pārkaršanu, kas pārslodzes gadījumā ierīci izslēgtu. Mūsdienīga blendera augšpusē ir bloķēšanas sistēma: ierīce darbojas tikai tad, kad trauks stingri novietots savā vietā. Noskaidrojiet, cik ilgs ir preces garantijas termiņš (dārgākiem modeļiem tas ir no 5– 10 gadiem) un uz kurām blendera daļām tas attiecas. Konkrēti zīmoli sniedz garantiju pat traukiem, lai jums nebūtu jāuztraucas, kā atrast vietu, kur radies caurums vai noplūde. Izvēloties blenderi, ļaujiet sevi pārsteigt ar mūsdienu tehnoloģijām. Multifunkcionāli blenderi gatavo karstu zupu vai atdzesētu saldējumu, jauc dzērienus, gatavo zemesriekstu sviestu, kūku mīklu, pārtiku zīdaiņiem u.c. Turklāt viedās tehnoloģijas spēj atpazīt iespējamās problēmas sākot no ierīces pārkaršanas līdz kļūdu novēršanai, kā arī ieteikt padomus kļūdu risināšanai. Jo viedāka ierīce, jo vieglāk jums un jūsu ģimenei padarīt ēdienkarti bagātīgāku un veselīgāku.

Ieteicamie raksti

Blendtec ciklu konversija

Ko darīt, ja manam blenderim nav mīklas sakulšanas cikla? Manam Blendtec nav blendētas sulas pogas – kāds ātrums man jāizmanto? Jūs neesat vienīgais, kas uzdod šos jautājumus. Daudzas no mūsu tīmekļa vietnē publicētajām …

Lasī tālāk